Лукойл Академик с лесен успех в Пловдив

05-03-2016 19:42

Шампионите със седма поредна победа в първенството

Лукойл Академик записа лесна 19-а победа в НБЛ Виваком. Шампионът надиграха лесно като гост Академик Бултекс 99 с 95-74, след като водеше през целия двубой. Така тимът на Тони Дечев запазва твърдо първа позиция в класирането с актив от 19 победи и 1 поражение,а пловдивчани, за които това бе пета поредна загуба, са девети с 3-17. В следващия кръг на 12-и март пловдивчани посрещат Черноморец, а тимът от Правец приема у дома Берое.

Двубоят започна оспорвано като два отбора си размениха водачеството на няколко пъти в първия период. В края му обаче, Лукойл Академик направи серия 15-3 и постепенно поведе с двуцифрена преднина в средата на втория период. Пловдивчани затегнаха защитата в края на частта и задържаха шампионите без кош близо 2 минути, с което свалиха пасив до 9. Последва таймаут за Тони Дечев, а след него Ратковица отбеляза тройка и отново вдигна преднината на своя тим на 13 тоочки на полувремето.

След подновяване на играта Лукойл Академик не позволи разликата да падне под 10 точки нито веднъж и диктуваше темпото на терена до края на двубоя. В последните секунди разликата на таблото скочи над 20 и гостите се поздравиха с убедителен успех. Тимът от Правец реализира цели 23 точки само в следствие от грешките на своя противник, а те 10.

Домакините отбелязаха едва 3 тройки от 17 опита (17%) срещу 11/27 (40%) за тима от Правец.

Шестима играчи на Лукойл Академик завършиха с двуцифрен точков актив за успеха. По 14 отбелязаха Желко Шакич и Филип Барович. Крис Минков имаше 11, а по 10 реализираха Павлин Иванов и Бранислав Ратковица.

За Академик Бултекс 99 над всички с 25 точки, но и 7 грешки бе Бошко Йовович. Александър Митрович отбеляза 14, а 12 имаше Васил Бачев. 10 точки и 7 борби добави Милко Голубович.