Ще има нов шампион при жените, Монтана на финал след 16 години

16-04-2016 20:11

Тимът на Стефан Михайлов детронира Дунав 8806

Монтана 2003 спечели категорично полуфиналната серия с Дунав 8806 с 3-0 победи. В първия мач в Русе тимът на Стефан Михайлов надигра трудно шампиона със 74-68 и се класира на финал в Държавното пъренство при жените за първи път от 16 години насам. Така България със сигурност ще има нов шампион, след като монтанки изместиха шампиона в последните четири поредни години Дунавв 8806. Русенки бяха без Цветомира Шаренкапова. Тимът от северозапада показа сериозно израстване, след като преди месец спечели и Купата на България. На финал Монтана ще се изправи срещу Хасково 2012, който също приключи серията срещу Нефтохимик 2010 само в три мача.

Двубоят в Русе започна оспорвано, а гостите от Монтана подържаха лека преднина през първото полувреме. Тимът на Божков обаче, се държеше близо до съперника през цялото време и след тройка на Виолина Кочева и кош на Коева домакините доведоха резултата до равенство на почивката при 39-39.

Носителят на Купата взе контрола в срещата след подновяване на играта и след серия 12-0 поведе за първи път с двуцифрена разлика. Домакините отново се върнаха в мача. На няколко пъти в последната част домакините стопиха пасив до 4 точки, но Монтана не позволи разликата да падне повече. За гостите много силно се включиха в последните минути отново Моник Рийд и Келиндра, които донесоха и крайния успех на Монтана 2003.

Моник Рийд направи страхотен мач за класирането на Монтана 2003 с 32 точки и 8 ботби, а 27 точки и 10 борби добави Келиндра Закъри.

Виолина Кочева бе най-резултатна за Дунав 8806 с 23 точки, а 12 точи, 7 борби и 6 асистенции добави Радостина Димитрова. Биляна Степанович се включи с 11 точки и 7 борби, а 10 точки имаше Зорница Костова.