Левски без проблеми на финалите за юноши

20-04-2016 16:09

Левски се класира безпроблемно на финалното първенство за юноши (19). "Сините" спечелиха зоналния турнир, на който бяха домакин в София, и ще спорят за златните медали на страната.

Левскарите спечелиха и четирите си мача със сериозни разлики. Първо те надиграха Евробаскет Академик със 118-43, а след това се справиха със Спортни таланти след 94-54. Във втория ден първо бе победен Видабаскет с 85-59, а накрая и Ботев 2012 с 79-51.

Видабаскет остана на второто място на зоната и ще играе бараж за финалите, който ще бъде между 2 и 4 май. Видинчани пребориха Спортни таланти с 60-52 в първия си мач, който реално се оказа и този решил втората позиция. След това те надиграха Ботев с 86-40 и Евробаскет Академик с 98-64.