Ударно начало на финала и 1-0 за Монтана 2003

(сн. БФБ)
24-04-2016 19:06

Монтана 2003 даде сериозна заявка за титлата в държавното първенство за жени, след като победи Хасково 2012 като гост със 77-62 в първия мач от финалната серия. Монтанки се откъснаха далеч напред в резултата през втората част и не погледнаха назад до края, за да стигнат до убедителната победа и 1-0 в серията. Втората среща отново ще се играе в зала „Дружба” в Хасково утре от 18.00 часа. След нея серията се мести в Монтана.

Въпреки отсъствието на една от най-силните си състезателки – Лия Галдейра, която бе избрана в драфта на женската НБА, хасковлийки бяха равностойни на съперника през цялата първа част. В началото на втората обаче гостите започнаха серия, която стигна до 17-0, а на почивката отборът водеше с 46-29. На моменти след подновяването на играта преднината на Монтана скочи до 27 точки, но домакините я намалиха на 20 след три части игра. Разликата остана около 20 точки до края, а Монтана спокойно доигра мача и поведе в серията.

Монтанки хванаха повече борби - 47 срещу 38, а стрелбата на домакините никак не вървеше - 0/14 от тройката и 33% общо от игра. Стрелбата от далечно разстояние на Монтана също не беше блестяща - 3/16, но тимът имаше 50% успеваемост от игра.

За победителките по 25 точки нанизаха Келиндра Закъри и Моник Рийд (15 борби). С 10 точки и 5 асистенции се включи Виктория Стойчева.

За Хасково 2012 над всички с 36 точки и 14 борби беше Мея Тирера, а Катерина Рудева добави 18 плюс 7 асистенции.