Монтана обърна Хасково и е на крачка от титлата

25-04-2016 19:48

Монтана 2003 вече е само на победа от титлата в женското първенство на България. В мач №2 от финалната серия тимът воден от Стефан Михайлов отново надигра Хасково 2012 като гост, този път с по-трудното 80-72 и поведе с 2-0 в серията. Това значи, че при успех пред своя публика в четвъртък (28 април) Монтана ще ликува с първа титла от 2000-а година. Иначе днешната среща бе далеч по-оспорвана и интересна от вчерашната, като домакините дори имаха двуцифрен аванс в третата част. Той обаче бе стопен много бързо, а в края на мача гостите показаха по-здрави нерви.

Първата част бе равностойна, като двата отбора разменяха точки и водачество. След края й Монтана водеше с 2, а втората четвърт също тръгна точка за точка. Така бе близо осем минути, след което Хасково приключи полувремето с 6-0 и дръпна със 7 точки напред.

Малко след паузата домакините поведоха с 11, но постепенно Монтана се върна в мача и изравни. До края на третата четвърт двата тима продължиха да се гонят в резултата и тя завърши при 56-56.

Първите 4 точки в последната четвърт бяха за гостите, които така поведоха. Те бяха напред в резултата в следващите минути, а Хасково свали до 1 при оставащи четири. След това тимът изпусна шанс да поведе след неуспешен опит от тройката, а Даниела Петева отговори с много важен кош и фаул при три минути до края. След това Шарел Алън поддържаше авансът на гостите, който при минута и половина до края падна само до три точки след тройка на Жени Димитрова. Последва един успешен опит на Алън от наказателната, след което пък Катерина Рудева изпусна топката в аут. Алън също не можа да вкара, но след нея и Нанева пропусна, с което на практика интригата приключи. Петева бе фаулирана и при оставащи 21 секунди направи разликата 5 точки, а след нова грешка за Хасково всичко окончателно свърши.

Моник Рийд бе над всички за победителките с 26 точки и 15 борби. Шарел Алън също игра на добро ниво и завърши с 22 точки, 9 борби и 5 асистенции, а по 9 точки имаха Виктория Стойчева и Радостина Димитрова (7 борби).

За домакините с дабъл-дабъл от 29 точки и 13 борби завърши Мея Тирера, но тя пропусна три ключови наказателни удара в последната част. Много добре се включи Ралица Нанева със 17 точки, а 16 и 6 борби имаше Доминик Моузли.