Шарлът изравни след супер мач на Кемба Уокър (видео)

(USA Today)
26-04-2016 08:50

Шарлът изравни серията с Маями на 2-2 победи след зрелищен сблъсък. Хорнетс спечелиха с 89-85 у дома и така зарадваха собственика си Майкъл Джордан и феновете в залата.

Хийт водеха с 11 точки в първата част, а Хорнетс с 18 в третата, но никой от отборите не се отказа. При 6 минути до края на мача обаче Маями намали до само една, след което на сцената излезе Кемба Уокър. Той първо вкара кош, след това два наказателни удара, а накрая и тройка, за да даде аванс от 7 точки на своите. Гостите не спряха да се борят и намалиха до 2, но във важен момент не си хванаха борбата, а Кортни Лий овладя и вкара два наказателни, за да фиксира крайния резултат.

Уокър завърши с рекордните в кариерата си за плейофен мач с 34 точки, а Джереми Лин също бе на ниво с 21. За гостите 16 точки имаше Джо Джонсън, а Луол Денг вкара 15.