Барселона се сбогува с Евролига след ужасна последна част (видео)

(сн.euroleague.net)
26-04-2016 21:44

Локомотив Кубан отстрани каталунците за първото си участие във Файнъл 4, Александър Везенков не бе в състава

Барселона приключи участието си в Евролига със загуба в Русия. Тимът на българина бе отстранен в петия решителен мач от Локомотив Кубан с 67-81 след невероятна драматичен мач. Каталаунците изоставаха с 11 точки през първото полувреме, но след почивката се върнаха с гръм и трясък, за да обърнат нещата в своя полза. Ужаснa четвърта част обаче, в която вкараха едва 5 точки, коства участието на тима във Файнъл 4. Александър Везенков не бе в състава за мача и изгледа двубоя от скамейката на испанците. Така отборът на Шави Паскуал загуби четвъртфиналната серия с 2-3 победи и освободи пътя за полуфиналите на Локомотив Кубан, който си осигури историческо първо участие в тази фаза. Единият полуфинал на най-силния клубен турнир ще изправи един срещу друг два руски клуба – Локомотив Кубан и ЦСКА Москва, а другият - Лаборал Куча и Фенербахче. Срещите ще бъдат на 13-и май в Берлин и ще бъдат предавани на живо в българския ефир.

Локомотив Кубан започна силно двубоя с 10-2 и контролираше изцяло играта през първия период. Барселона обърна за първи път в мача в началото на втората част при 28-26 след добра игра на Брад Оулсън и Абринес. Домакините не допуснаха спад и отвърнаха серия 8-0, за да дръпнат сериозно в резултата. Барса допусна доста грешки в нападение, а съперникът вдигна за пъри път разликата до 11 точки в края на периода. Саторански върна каталунците в мача като свали до 6 точки пасива за кратко, но на почивката Малкълм Делейни отново направи двуцифрена преднината на Локомотив Кубан.

Каталунците изиграха много сила трета четвърт, в която обърнаха нещата в своя полза. Четири минути след началото на почивката Барса задържа домакините без кош, а след три поредни тройки Наваро и Саторански свалиха бързо свалиха драстично изоставането на своя тим. Не след дълго Барса обърна в резултата и започна последната четвърт с 5 аванс. Оръжието руснаците Крис Сингълтън обаче, отново даде ход напред на руснаците след тройка за 65-64. За четири минути Локомотив обезличи Барса с невероятна серия от 14-0 (11, от които на Крис Сингълтън) и бързо отне предимството на гостите, за да поведе с 9 точки в средата на последната част. Домакините запазиха преднина, а нападението на каталунците никак не вървеше и след само 5 точки за 10 минути, те загубиха двубоя.

Барселона показа много слаб процент на стрелба като бе 9/28 (32%) от тройката срещу 13/25 (52%) на противника. Каталунците отстъпиха и от линията за две точки, при която реализираха 13/29 (44%) срещу 17/32 (53%) за руснаците.

Малкълм Дилейни бе най-резултатен за успеха със 17 точки, а 16 точки и 12 борби добави Крис Сингълтън. Раян Брукхов отбеляза 14, а с 10 завърши Мат Джанинг.

За Барселона само двама състезатели имаха двуцифрен актив. Над всички с 13 точки бе Стратос Перпероглу, а 12 имаше Хуан Карлос Наваро.