Атланта разби Бостън за 3-2 (видео)

(USA Today)
27-04-2016 09:14

Атланта поведе с 3-2 в серията срещу Бостън след убедителен успех у дома. Хоукс спечелиха със 110-83 и са на успех от класиране за следващия кръг.

Бостън започна по-добре и водеше с 10 точки във втората част. По средата й обаче домакините се разиграха, а Кент Бейзмор наниза три поредни тройки. Това обърна нещата в полза на Хоукс, които от средата на втората до края на третата част вкараха 70 точки и нокаутираха съперника. Тимът взе контрол със серия от 28-8 в тази втора четвърт, когато вкара 11 поредни стрелби, включително пет от тройката.

Най-резултатен за успеха стана Майк Скот със 17 точки, а по 16 имаха Кент Бейзмор и Джеф Тийг.

За гостите Еван Търнър вкара 15 точки, а звездата Айзея Томас бе удържан до едва 7.