Тежък шок за Клипърс - загуби и двете си звезди

(USA Today)
27-04-2016 09:48

Лос Анджелис Клипърс понесе тежък удар по средата на първия кръг на плейофите. "Ножиците" обявиха, че двете им звезди - Крис Пол и Блейк Грифин, ще пропуснат сезона до края.

Пол счупи кост в ръката си по време на четвъртия мач с Портланд снощи. В третата част той опита да отнеме топка от съперник, но при бъркането контузи ръката си. Пол напусна залата с гипс и вече претърпя операция. Обикновено времето за възстановяване е между три и шест седмици, което значи, че той е твърдо аут.

Малко след травмата на Пол пък такава получи и Грифин. Той възобнови контузията си в четириглавия бедрен мускул на левия крак, която го принуди да пропусне втората част от редовния сезон. След прегледи във вторник стана ясно, че ще пропусне остатъка от плейофите.

Това е тежък удар за Клипърс, чиято серия с Портланд е равна на 2-2 победи. Мач №5 е идната нощ в Ел Ей и домакините ще търсят начини, за да компенсират загубата на двамата си лидери.

Тагове: ЛА Клипърс, Блейк Грифин, Крис Пол