Лукойл Академик започна безпроблемно плейофите с нова трибуна

27-04-2016 19:38

Шампионите поведоха лесно с 1-0 в серията срещу осмия в класирането

Лукойл Академик започна с успех четвърфинална серия в НБЛ-Виваком. Тимът на Тони Дечев надигра убедително в първия мач Ямбол с 91-62 в реконструирания спортен комплекс в Правец, в който бе монтирана нова трибуна, а залата събира близо 800 души. Следващият мач от серията, в която се играе до две победи от три мача, ще бъде в петък (29-и април) в Ямбол.

Лукойл Академик започна по-добре двубоя като постепенно покачваше аванса си си в срещата. След първата част той бе 13 точки, а до почивката стигна почти до 20. Ямболии допуснаха доста грешки, а домакините започнаха третия период със серия 12-4 и вдигнаха разликата над 25 точки. За кратко Боцка стопи  пасива на своя тим под 20, но в последния период разликата стигна близо до 30 точки и шампионите стигнаха лесно до успеха.

Гостите от Ямбол допуснаха цели 23 грешки, от които Лукойл отбеляа 29 точки, а домакините допуснаха 11. Ямбол показа по-добър процент само от тройката, където бе 7/18 (38%), а домакините имаха 5/26 (19%).

Христо Захариев бе най-резултатен за успеха с 19 точки, а по 14 добавиха Асен Великов и Желко Шакич като и двамата овладяха по 8 борби. По 10 точки реализираха Павлин Иванов и Филип Барович.

За Ямбол много силен мач изигра Милиян Боцка, който се включи с 26 точки и 8 борби, а 10 имаше Денис Агре.

Новата трибуна в Спортен комплекс Правец, (сн.lap.bg)