Три поред за Портланд и обрат срещу Клипърс

(сн. БГНЕС)
28-04-2016 09:07

След като загуби първите два мача от серията срещу ЛА Клипърс, Портланд ТрейлБлейзърс стигна до обрат в серията и 3-2 в своя полза след успех като гост в Лос Анджелис. Пионерите се наложиха със 108-98 над Ножиците, които са без контузените си звезди Крис Пол и Блейк Грифин. Портланд ще има шанс за затвори серията в следващия, шести мач, който ще бъде домакински за отбора.

Отборите изиграха равностойна първа част, а до почивката Клипърс успяха да натрупат малка преднина от 5 точки. Второто полувреме обаче беше решаващо. През третата четвърт Пионерите стопиха разликата и отборите започнаха последния период наравно. Деймиън Лилард повече Портланд към победата с няколко тройки и важни отигравания в последната част и приближи отбора си към втория кръг на плейофите.

Си Джей МакКълъм записа 27 точки за победителите, 22 добави Лилард, а с 19 и 10 борби се включи Морис Харклес.