Голдън Стейт приключи с Хюстън след 33 разлика (видео)

(сн. БГНЕС)
28-04-2016 09:27

Голдън Стейт Уориърс затвори плейофната серия срещу Хюстън Рокетс с 4-1 победи. Като домакини в мач №5 Воините разгромиха съперника си със 114-81, макар и без контузената си суперзвезда Стеф Къри. В следващия етап Уориърс ще срещнат победителя от серията ЛА КлипърсПортланд ТрейлБлейзърс, в която Пионерите поведоха с 3-2. За Хюстън сезонът приключи.

Воините нанизаха 37 точки само през първата част, което ги изведе далеч напред в резултата – 37-20. До почивката разликата стана над 20 точки, а след като спечели и следващите два периода, Голдън Стейт направи победата си повече от категорична.

Клей Томпсън наказа Хюстън с 27 точки (7 тройки), 16 добави Шон Ливингстън, а по 15 отбелязаха Дреймънд Грийн и Брандън Ръш.

За Хюстън Джеймс Хардън вкара 35 точки, а 11 и 7 борби регистрира Майкъл Бийзли.