Шарлът спря Маями за 3-2 (видео)

(сн. БГНЕС)
28-04-2016 09:51

Шарлът е на победа от втория етап в плейофите

След, като спечели първите две срещу у дома, Маями вече изостава с 2-3 в четвъртфиналната серия на Изток. Тимът на Ерик Спулстра отстъпи на Шарлът Хорнетс с 88-90 и допусна трето поредно поражение. Следващият мач №5 ще бъде в петък отново в Маями.

Марвин Уилямс бе най-резултатен за успеха със 17 точки. По 14 добавиха Ал Джеферсън и Кемба Уолкър. Джереми Лин реализира 11.

Дуей Уейд наниза 25 точки, но не стигнаха за успеха. Лоу Денг добави 16, с 13 се включи Джо Джонсън. Хасан Уайтсайт се включи с 12 борби и 11 точки, а 10 имаше Горан Драгич.

Маями започна силно двубоя с 14-6, но Шарлът отговори бързо със серия 14-0 след четири поредни тройки. Шарлът диктуваше убедително ритъма на игра през първото полувреме, а до почивката Маями намали изоставането с до 2 точки. Третата част бе белязана от някoлко обрата. „Горещите“ започнаха последния период с 4 аванс. В този момент обаче, Никола Батум наниза няколко тройки и върна предимството на своя тим. Двата тима си размениха на няколко пъти водачеството в последните минути на двубоя, а 30 секунди преди края Маями бе напред с една. Шарлът отново поведе с две след тройка на Кортний Лий , а в последната атака Маями пропусна на няколко пъти и не получи фаул в доста спорни ситуации,които ги лишиха от възможността за да обрат.