Берое не се даде на Спартак Плевен

29-04-2016 20:14

Берое спечели втората четвъртфинална среща в НБЛ Виваком. Тимът на Любомир Минчев удържа трудно като гост Спартак Плевен с 81-74 и изравни серията за 1-1. Така полуфиналистът ще се реши в трети мач, който ще бъде на 2-и май в Стара Загора. Вече две от плейофните серии се решиха като Лукойл Академик и Рилски спортист продължават във втория етап.

Двубоят в Плевен започна с 15 минути закъснение заради забавяне на съдиите. Срещата бе доста оспорвано,както се очакаше, като през първото полувреме двата отбора си размениха множество пъти водачеството. В средата на втория период Берое направи серия 9-2, след три поредни тройки на Тенчо Тенчев, Барнс и Тодорович и поведе с 9 точки при 39-30. Така гостите задържаха аванс дълго време, но плевенчани завършиха първото полувреме със серия 10-3 и свалиха изоставането си до 2 точки на почивката.

Берое запази водачество почти през цялото второ полувреме, но плевенчани се бореха здраво в защита. В средата на последната част гостите от Стара Загора отново поведоха с 9 точки при 69-60, но домакините отвърнаха със силна серия 10-0 и обърнаха в резултата за кратко. Еврик Гари веднага върна предимството на гостите, а Урош Величкович отговори с тройка, за да изведе отново Плевен наред. Малко след това Еврик Гари бе фаулиран и не позволи на старозагорци да загубят контрола. Оттам нататък гостите задържаха преднина до края и спечелиха двубоя.

Александър Тодорович изигра много силен мач за Берое като се включи с 23 точки и 12 борби за успеха, а 20 добави Еврик Гари

За Спартак Плевен страхотен  изигра Димитър Маринчешки, който наниза 25 точки и овладя 11 борби, а 17 добави Урош Величкович. Самуел Франсис отбеляза 16 точки, а 11 точки и 10 борби имаше Милован Савич.