Дуейн Уейд вкара първа тройка от декември и Маями би за 3-3 (видео)

(USA Today)
30-04-2016 09:19

Голямата звезда на Маями - Дуейн Уейд, не бе вкарвал тройка от декември. Той бе пропуснал 22 поредни пъти, но всичко това се промени снощи. Гардът отбеляза и двата си опита зад линията, а Хийт надиграха Шарлът с 97-90 като гост, за да изравнят серията на 3-3 успеха.

"Горещите" ще бъдат домакин на решителния мач №7 в неделя. Те влязоха в тази среща с три поредни загуби в серията, но оцеляха.

Уейд завърши с 23 точки, включително 10 в последната част, когато вкара и двете тройки. Луол Денг се отчете с 21 точки, а Горан Драгич имаше 14 и 7 борби.

За домакините пак най-силен бе Кемба Уокър, който завърши с 37 точки, докато Ал Джеферсън добави 18 и 9 борби.

Маями имаше минимален аванс в последната четвърт след няколко героични прояви на Уейд. Уокър имаше шанс да изравни, но го пропусна, след което гостите отбелязаха и удържаха победата.