Спърс срази Оклахома след 73 точки на полувремето (видео)

01-05-2016 09:32

Шпорите с исторически старт след 43 точки за една част

ЛаМаркъс Олдридж наниза 38 точки, а Сан Антонио Спърс започна с успех полуфиналите в Западната конференция. Тимът на Грег Попович удари Оклахома Сити Тъндър със 124-92, след като имаше 73 точки още на полувремето и поведе с 1-0 в серията. Следващият мач ще бъде още утре в понеделник вечер. Спърс имаше 39 асистенци,което бе повече от кошовете на Оклахома – 35.

За 22 минути Кауай Ленард се включи с 25 точки, 5 борби и 5 асистенции за успеха. Дани Грийн се включи с 18.

Серж Ибака бе най-резултатен за Оклахомма с 19 точки. Кевин Дюрант добави 16, а Ръсел Уестбрук добави 14. Дион Уейтърс остана с 11.

Сан Антонио започна силно мача и след като постави рекорд след 43 точки първата част с 80% при стрелбата, продължи да мачка съперника. След първия период авансът им бе 23,а до почивката той стигна 33 след общо 73 точи на Спърс.  До края шпорите удържаха без проблем аванса и дори Грег Попович успя да даде почивка на стартовия си състав през последната част.