Цървена звезда е на победа от защита на титлата си в Адриатическа лига

aba-liga.com
01-05-2016 10:30

Цървена Звезда победи Мега Лекс във втория мач от финалната серия в Адриатическата лига с 93-74 и поведе с 2-0 в серията. Така звездашите са само на успех от втора поредна титла в надпреварата. Следващият мач ще бъде още утре на 2 май като домакин ще бъде Мега Лекс.

Марко Симонович бе най-резултатен за успеха като наниза 16 точки. Куиси Милър се включи с 11 точки, Бранко Лазич  и Торънс Кинзи имаха по 10.

За Мега Лекс Никола Иванович бе над всички с 22 точки. Раде Загорач и Данило Николич имаха по 16.

Цървена Звезда не губи много време и започна още отначало да диктува контрола на терена. След първия период те водеха с 5 точки, а до почивката направиха преднината си двуцифрена при 52-39. Мега Лекс намали изоставането си през третата част, но домакините затегнаха силно защитата в последната част и след като допуснаха само 14 точки на съперника удържаха победата.

Тагове: Цървена Звезда, Мега Лекс