Маями спря Кемба и смачка Шарлът за място във втория кръг

(USA Today)
01-05-2016 22:34

Маями успя да се класира за втория кръг в плейофите на НБА. В решителен седми мач Хийт не оставиха шанс на Шарлът и спечелиха с категоричното 106-73 у дома. По този начин те довършиха обрата в серията, в която поведоха с 2-0, след това изостанаха с 2-3, но показаха характер, когато трябва.

В края на първата четвърт Хийт дръпнаха с 11 точки, а през втората Шарлът се доближи. Важното за домакините бе, че те се справяха в защита с Кемба Уокър, който в предните срещи ги тормозеше сериозно и не можа да бъде спрян. Така на почивката разликата бе 12 точки благодарение силната игра на Горан Драгич. След паузата Уокър вкара първия кош, но след това Маями направи феноменална серия от 20-2 и всичко за гостите приключи. До края срещата просто се доиграваше.

Най-силен за победителите бе Горан Драгич със своите 25 точки, 6 борби и 4 асистенции. Джералд Грийн се включи с 16 точки от пейката, а Луол Денг вкара 15 точки и хвана 8 борби.

За гостите с 12 точки завърши Франк Камински, а 10 имаше Никола Батум. Голямата звезда Кемба Уокър имаше ужасна вечер и завърши с едва 9 точки след само 3 успешни стрелби от 16 опита.