Голдън Стейт не остави шанс на Портланд след отлично начало (видео)

(сн. БГНЕС)
02-05-2016 10:02

Въпреки че продължава да е без суперзвездата си Стеф Къри, който е контузен, защитаващият титлата си шампион на НБА Голдън Стейт Уориърс, спечели първия мач от полуфиналната серия на западната конференция срещу Портланд Трейл Блейзърс. Воините, които бяха домакини на срещата, победиха със 118-106. Вторият мач отново е на техен терен.

Голдън Стейт започна мача страхотно и след силна защита успя да се откъсне далеч напред през първата част – 37-17. Клей Томпсън имаше отлична първа част, в която вкара точка повече от съперника - 18. Разликата беше намалена малко до почивката, но Портланд остана далеч назад в резултата. През второто полувреме Деймиън Лилард и Си Джей МакКълъм пропуснаха доста стрелби, а Воините останаха на ниво и заслужено спечелиха мача.

Клей Томпсън наниза 37 точки (7 тройки) за победителите, а с трипъл дабъл завърши Дреймънд Грийн – 23 точки, 13 борби, 11 асистенции.

За Портланд Лилард отбеляза 30, а с по 15 завършиха Ал-Фарук Амину и Алън Краб.