Първата купа на ФИБА Европа остана в немски ръце (видео)

02-05-2016 11:02

Франкфурт Скайлайнърс спечели първото издание на турнира за Купата на ФИБА Европа.

Във финалана на ФИБА Къп немския Франкфурт Скайлайнърс победи италианския Варезе с 66-62 след обрат в последната част и спечели първата европейска титла в историята на своя клуб. Двубоят в френския град Шалон, където играе Илиан Евтимов, бе ръководен от българския рефер Мартин Хорозов. Тимът на българина спечелибронзите медали, след като победи съперника на Лукойл Академик Енисей Красноярск със 103-72.

Куонтиз Робъртсън бе най-резултатен за успеха с 15 точки. Джордан Тиодър отбеляза 13, а с 12 остана Йоханес Войгман.

За Варезе над всички с 19 точки бе американецът Кристофър Райт, а 16 точки имаше Маалик Уейнс.

Варезе зпочна срещата със 7-0 и контролираше играта през първата част. В края й Фрапорт обърка за кратко , но италианците взеха малка преднина след първите 10 минути. Варезе направи серия 8-0 и във втората и вдигна още повече преднина и на почивката водеше с 6. Италианците продължиха да доминиран и в третата част и вдигнаха преднина до 12. В последната Франкфурт направи силен обрат и триумфира с титлата.

Припомняме, че в турнира участваха и два български  отбора - Рилски спортист и Лукойл Академик като самоковци тпаднаха още в първия етап, а българския шампион стигна до Топ 32, но не продължи повече.

Тагове: ФИБА Къп, Лукойл Академик, Рилски спортист, Франкфурт Скайлайнерс, Варезе