Балкан не остави шанс на Спартак след силна последна част

05-05-2016 20:44

Балкан спечели първия полуфинален мач в серията срещу Спартак Плевен. Тимът на Небойша Видич надигра плевенчани със 73-57 и поведе с 1-0 в серията, в която се играе до три успеха от пет мача. Двубоят започна с минута мълчание заради легендата от Ботевград Георги Христов, който почина след кратко боледуване на 29 април. Срещата бе оспорвана до третата част, а домакините стигнаха до успеха след по-силна игра в последната, когато успяха да направят за първи път по-голям аванс. Срещата бе предавана на живо в sportmedia.tv и BGbasket.com, където ще може да наблюдавате и утре първия полуфинален мач между Лукойл Академик и Рилски Спортист. Следващия двубой от тази серия ще бъде отново в Ботевград в събота на 7 май.

Домакините започнаха слабо двубоя като пропуснаха шест атаки, а Спартак се възползва и поведе със 7-1. Плевенчани пазеха здраво съперника, а ботевградчани отбелязаха първия си кош от игра едва шест минути след началото на двубоя след пробив на Цветослав Острев. Лошото начало под единия кош обаче, бързо се обърна на другия полюс. Постепенно Балкан намери своята игра и след ударна серия 18-0 в края на първата част поведе значително в резултата. Домакините продължиха с яловите атаки във втората част и това позволи на Спартак отново да намали разликата до 2 точки при 22-24. Тя се запази малка, а на полувремето гостите изоставаха с 6 точки.

Второто полувреме започна с доста грешки и пропуски и под двата коша, а домакините запазиха малка преднина. На няколко пъти плевенчани нaмаляваха до 4 точки изоставането си, но добра игра на Николай Върбанов под коша отново направи двуцифрена преднината на Балкан. Домакините изиграха много силна последна част, в която успяха да направят разликата за първи път над 15 точки . До края увеличаваха още повече и стигнаха лесно до успеха.

Балкан отбеляза цели 25 точки от грешките на съперника,които допуснаха 22, а домакините имаха - 13.

Мартин Маринов и Брандън Фортънбъри бяха най-резултатни за успеха на Балкан като отбелязаха по 15 точки, а с 10 завърши Цветослав Острев.

За Спартак Плевен над всички с 18 точки бе Урош Величкович, а 12 имаше Самуел Франсис. Димитър Маринчешки записа дабъл-дабъл с 12 борби и 11 точки, а 10 отбеляза Герасим Николов.