Торонто оцеля в нова драма с Маями (видео)

(USA Today)
06-05-2016 08:58

Торонто успя да изравни серията с Маями на 1-1 успеха. Раптърс спечелиха мач №2 у дома с 96-92 след продължение след нова драма между двата тима.

И първата среща между отборите завърши с допълнителни пет минути, като тогава Кайл Лаури изравни за домакините със сирената от центъра. Този път Торонто бе в по-добра изходна позиция, но при 37 секунди до края Дуейн Уейд наниза тройка и намали до 1. След това Лаури отбеляза стрелба за +3, но Горан Драгич отговори с нова тройка 10 секунди преди края. Домакините имаха шанс, но стрелбата на Лаури дойде къса и мачът отиде в продължение. В него гостите пропуснаха първите си пет стрелби и Торонто успя да се откъсне и да удържи.

ДеМар Керъл с 21 точки и Йонас Валанчунас с 15 и 12 борби бяха в основата на успеха. Литовецът имаше ключова роля в последната част, когато гостите поведоха със 7, но с негови силни изяви разликата бе намалена до 2, а след това и 6-0 Раптърс дръпнаха.

Звездите ДеМар ДеРозан и Кайл Лаури имаха съответно 20 и 18 точки, но проблемите им при стрелбата продължиха. Първият вкара 9 шута от 24 опита, а вторият бе със 7 от 22. Отделно ДеРозан пропусна и 6 от 8 наказателни удара, нещо което е крайно нетипично за него.

За гостите Горан Драгич вкара 20 точки, въпреки че бе шит през първото полувреме. Дуейн Уейд и Джо Джонсън пък имаха по 17 точки.