Силна последна част даде аванс на Лукойл Академик в първата полуфинална среща

06-05-2016 19:55

Лукойл Академик спечели първия полуфинален двубой срещу Рилски спортист, който бе излъчен на живо в Sportmedia.tv и BGbasket.com. Тимът на Тони Дечев победи като домакин самоковци с 92-83 и поведе с 1-0 серията. Гостите затрудниха доста съперника до третата част, когато подържаха малка разлика, но в последната допуснаха сериозно изоставането и загубиха срещата. Вторият мач от серията ще бъде отново в Правец в неделя на 8 май от 18.00 часа.

Домакините от Лукойл Академик започнаха по-добре двубоя като доминираха под коша направиха бързо двуцифрена преднина в първата част. Гостите от Самоков играехa добре в нападение, но допуснаха доста грешки в защита, след което получиха 30 точки за една част и позволиха на съперника да натрупа аванс от 15 точки. Самоковци стартираха отлично втората част с по-бърза игра и серия 8-3. Постепенно тимът на Росен Барчовски затегна здраво и защитата и в края на периода след серия от 9-0 свали изоставането си само до 2 точки при 37-39. Тройка на Митко Димитров обаче, отново увеличи аванса на домакина. Силна игра на Йордан Бозов обаче, върна интригата в срещата, а самоковци продължиха да дишат във врата на противника и оставиха разликата само 5 точки на полувремето.

Малко след началото на второто полувреме Лукойл Академик отново вдигна водачеството си до 10 точки. Последва таймаут за Росен Барчовски, а след него самоковци отнесоха съперника със серия 10 и свалиха за първи път само до точка изоставането си. До края на частта разликата се запази малка. Домакините започнаха последната част със серия 12-2 и с нея довършиха съперника. Златин Георгиев излезе за пет фаула, а домакините подържаха дълго време солиден аванс. Самоковци обаче не се предаваха и 1.45 преди края отново свалиха до 6 точи пасив. До края обаче не издържаха и загубиха срещата.

Желко Шакич бе най-резултатен за успеха на Лукойл Академик с 19 точки, а 15 добави Димитър Димитров. 14 имаше Павлин Иванов, Филип Виденов отбеляза 13. Христо Захариев завърши с 11, а с 10 се включи Бранислав Ратковица.

За Рилецо над всички с 20 точки бе капитанът Йордан Бозов. Франк Търнър завърши с 19, а 10 отбеляза Тристан Кери. Антъни Гуджино овладя 12 борби, но отбеляза само 9 точки.