Лукойл Академик на победа от пореден финал №15

08-05-2016 19:50

Шампионът на България Лукойл Академик е на победа от класиране на 15-и пореден финал. „Студентите” водиха цял мач и заслужено победиха Рилски спортист с 85-71 във втория сблъсък от полуфиналната серия в НБЛ. Мачът се игра в спортния комплекс в Правец, а резултатът в серията вече е 2-0 победи. Следващата среща ще се играе в Самоков на 11-и май (сряда) и може да бъде последна. Евентуален четвърти мач отново ще бъде в Самоков.

Силно начало за домакините доведе до двуцифрена преднина в тяхна полза едва пет минути след началото – 16-5. Тимът продължи да бележи доста до края на първия период и запази преднината си. След много пропуски в защитата на Рилецо сериозната резултатност на Лукойл продължи и в средата на втория период разликата вече беше 20 точки. В края на първото полувреме Рилски влезе в ритъма на мача и успя да намали изоставането си наполовина за 40-50 след 20 минути игра.

През цялата трета част разликата остана над 10 точки, а домакините контролираха играта и 10 минути преди края имаха комфортна преднина от 15 точки със сериозна заявка за победа. Нито за момент през първите 7 минути от заключителната част шампионите не позволиха на съперника да се приближи на по-малко от 10 точки. В края те нямаха проблеми да запазят преднината си и да стигнат до нов успех.

Лукойл Академик спечели убедително борбата под коша – 37-23, като имаше и сериозно предимство в точките в тази зона – 48-30. Сериозна бе и разликата в точките, дошли след борби в нападение – 18-1, а „студентите” имаха преднина и в стрелбата общо от игра – 56$ срещу 44%.

Желко Шакич вкара 17 точки при 6/6 опита за 2 точки, 1/2 от тройката и 2/2 от наказателната линия за победителите. 12 плюс 11 борби записа Филип Барович, а всички влезли в игра за отбора отбелязаха точки.

За Рилски най-резултатен с 16 точки беше Николай Стоянов, а с 14 завърши Тристан Кери.