Барса и Везенков вече на полуфинал в Испания

29-05-2016 22:25

Александър Везенков и Барселона вече са на полуфинал в испанската АСВ лига. Тимът на българина наказа Фуенлабрада с 84-68 като гост и така спечели серията с 2-0. На полуфинал Барса ще чака някой измежду Лаборал Куча и Гран Канария, чиято серия е при 1-1 победи.

Барса тръгна силно и поведе рано, но постепенно домакините изравниха играта. До края на първото полувреме двата отбора бяха близо, но в третата част интригата приключи. Каталунците играха силно в защита, допуснаха само 9 точки и стигнаха до аванс от 22, което значеше протоколни последни десет минути.

Везенков започна като резерва двубоя и записа общо 21 минути на терена. За това време той успя да се отчете с 3 точки, 4 борби и 3 асистенции. Той успя в единствената си стрелба за 2 точки, пропусна двата си опита от тройката и бе 1/2 от наказателната линия.

Тагове: Александър Везенков