Голдън Стейт отново на финал

(USA Today)
31-05-2016 08:57

Финалът в НБА отново ще е между Голдън Стейт и Кливланд. Настоящите шампиони довършиха обрата в серията срещу Оклахома Сити след успех с 96-88 у дома. Така Уориърс спечелиха финала на Запад с 4-3 победи и за втора поредна година ще спорят за титлата с ЛеБрон Джеймс и компания.

Стеф Къри завърши с 36 точки, включително 7 тройки, за успеха, а Клей Томпсън имаше 21 точки и 6 тройки. Воините стават десетият отбор в историята на НБА, който се връща от изоставане 1-3 в серията и печели.

Тъндър тръгнаха добре и дори поведоха с 13 точки в първото полувреме, а на почивката бяха напред с 6. При 7.21 до края на третата част Къри изравни с тройка, а след това той вкара още една за аванс на Уориърс. След това домакините водеха в резултата, а до голяма степен мачът приключи при оставащи 78 секунди. Тогава Къри бе фаулиран при стрелба от тройката и след три успешни наказателни удара направи разликата 7 точки.

За гостите Кевин Дюрант имаше 27 точки, а Ръсел Уестбрук приключи с 19, 13 асистенции и 7 борби.

Тагове: Голдън Стейт, Оклахома Сити