Ясни са десет от финалистите при 14-годишните момичета

06-06-2016 12:59

През уикенда се изиграха четири зонални турнира, след които станаха ясно десет от финалистите на държавното първенство за момичета (14). Последните два тима ще се знаят утре, когато ще приключи зоната в Габрово.

Септември 97 стана победител на зоната в София, с което си осигури място на финалите. Момичетата на Борислава Мандур записаха три успеха, като най-трудно им бе срещу Левски за 61-55. "Сините" също отиват на финали, след като завършиха втори, а на шампионата ще участва и Светкавица. Тимът от Търговище остана на трето място, като в решителния двубой наказа драматично Шампион 2006 с резултат 60-58.

От зоналния турнир в Русе за финали се класираха два тима. Черно море Одесос бе безапелационен и надигра Росица Поликраище с 84-35 и домакина Дунав със 79-47. Русенки пък успяха да завършат втори след 69-29 над Росица и така също ще са на държавното първенство.

Три отбора се класираха на финалите и от зоната в Монтана. Домакинът бе убедителен и спечели и трите си двубоя - 71-22 над Рилски спортист, 86-43 над НСА и 70-45 над Балкан. На второ място остана НСА след 67-59 срещу ботевградчанки и 50-18 с Рилски спортист. В директния двубой за място на финалите Балкан надигра самоковки с 54-37 и остана трети.

Хасково пък спечели зоната в Асеновград след 65-59 над Нефтохимик 2010 и 59-45 над домакина Асеновец 2005. Домакините все пак успяха да завършат на второ място след 45-36 над бургазлийки и също ще играят на финали.