Жените (20) отстъпиха на Украйна след дерби

Теодора Динева се включи много силно за България с 19 точки
01-07-2016 14:16

Националният отбор на България за жени до 20 години записа трета загуба  от началото на подготовката си. След като вчера нашите надиграха трудно Украйна, днес те отстъпиха пред същия съперник с 58-63 след продължение във втората си контрола в Самоков.

Съперникът започна много силно двубоя и бързо поведе с двуцифрен аванс още в първата част. Нашите започнаха страхотно втората част с 14-2 и свалиха пасив до 4, но до почивката гостите отново поведоха значително. България успя да обърне за първи път в последните секунди на срещата след точен фаул на Динева и кош на Александра Петрова за 51-48. Нашите допуснаха няколко грешки и 9 секунди преди края на редовното Украйна изравни, за да прати мача в продължение.

В него националите ни поведоха с 4 точки след силна игра на Теодора Динева, но съперникът отново успя да обърне. За близо 2 минути нашите имаха само един кош и позволиха на противника да вземе успеха.

Във втората проверка срещу Украйна за българския тим не игра Борислава Христова, а Теодора Динева бе най-резултатна и единствена с двуцифрен актив от 19 точки, 5 откраднати и 4 борби. Александра Петрова имаше 9 борби и 8 точки, а Ива Георгиева добави 6 точки.

За Украйна Олга Яцковец бе в основата за успеха на своя тим с 19 точки, а 14 имаше Виктория Кондус.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (20) - УКРАЙНА (20)

Тагове: България (жени 20)