Младежите наказаха Косово, ще играят за 17-то място

(сн. Николай Николов)
23-07-2016 13:46

Националният отбор за младежи (20) ще играе в мача за 17/18 място на Европейското първенство в дивизия В. Днес нашите взеха втори пореден успех след убедително 78-54 над Косово. Българите изиграха силно второ полувреме, в което отказаха съперника с добра защита. Утре нашите завършват първенството с мач срещу Армения от 11:30 часа.

Първото полувреме бе равностойно и след него България водеше само с 3 точки. През второто косоварите поведоха за кратко с точка, но след това дойде серията, която реши двубоя. Българите нанизаха 15 поредни точки и така дръпнаха с 14 напред, след което разликата не спря да расте и срещата завърши спокойно за нашите.

BGbasket.com проследи срещата с текстов коментар, който можете да прочетете ТУК.

България имаше предимство в подкошието с овладяни 50 срещу 30 борби, включително 18 срещу 11 в нападение. Нашите направиха повече грешки от съперника - 20 срещу 17, но при точките след бърза атака имахме предимство - 18 срещу 6.

Най-резултатен за успеха стана Адриян Секулов с 16 точки. Александър Илиев се включи с 12, 9 борби и 3 асистенции, а Цветомир Куртев наниза 10 точки.

Ринор Пеци бе най-резултатен за косоварите с 15 точки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (20) - КОСОВО (20)