Гърция обърна Хърватия и влезе в дивизия А на младежите

(fiba.com)
25-07-2016 09:37

Гърция успя да си спечели промоция в дивизия А при младежите (20). Елините надиграха Хърватия със 73-67 след страхотна трета част и така приключиха успешно първенството, на което са домакин. Те се бореха да играят финал, но бяха изненадани от Исландия. В крайна сметка обаче Гърция успя да изпълни целта си, макар и да завърши трети, докато хърватите отново ще трябва да играят във втората дивизия догодина, въпреки че са с доста талантлив състав.

Хърватия изигра силно първо полувреме, след което бе напред с 15 точки. Гърците обаче избухнаха в третата част, която спечелиха с 32-8 и обърнаха резултата в своя полза. В последната четвърт елините контролираха резултата и не позволиха на съперника да се доближи до тях и да опита обрат.

Василиос Толиопулос завърши със 17 точки за успеха, а звездата Василиос Хараламбопулос се отчете с 16 и 10 борби. За хърватите много силно игра Ловро Мазалин с 30 точки и 14 борби, но отсъствието на Лука Божич определено оказа голямо влияние върху играта на тима.

На първо място пък завърши Черна гора след драматично 78-76 над Исландия.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ХЪРВАТИЯ (20) - ГЪРЦИЯ (20)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЧЕРНА ГОРА (20) - ИСЛАНДИЯ (20)