САЩ вкара само 80 на Венецуела, но би със защита

(usab.com)
30-07-2016 12:02

САЩ постигна поредна победа в контролите преди Олимпиадата в Рио. Този път жертва на американците стана Венецуела след крайното 80-45 в "Юнайтед сентър" в Чикаго.

Американците нямаха добра успеваемост на стрелбата, като вкараха едва 28 от 66 опита, включително 4 от 25 от тройката. Те обаче компенсираха с много хъс и здрава защита, с която отказаха съперника. Венецуела вкара едва 16 стрелби от 67 опита, като играчите на тима трудно намираха отворени позиции.

Отделно американците хванаха и 54 борби срещу 29 за противника, като ДиАндре Джордан и ДиМаркъс Къзънс имаха съответно 6 и 12. След първата част САЩ водеше само с 8 точки, а на почивката разликата стана 18, като допуснаха 6 през втората четвърт.

Най-резултатни за успеха станаха Кайри Ървинг и Клей Томпсън, които отбелязаха по 13 точки. Кевин Дюрант се отчете с 9 точки.

За Венецуела с 14 точки завърши Джон Кокс.

Тагове: САЩ, Венецуела