Нова победа за Словения в контролите

(сн. kzs.si)
21-08-2016 10:16

Словения записа победа в контролен мач като домакин на Великобритания. Срещата се игра в Любляна и завърши при резултат 92-80 в полза на един от съперниците на България в квалифиакциите за Евробаскет 2017.

Словенците бяха напред в резултата през повечето време от първата част, а след нея имаха 4 точки преднина. На моменти през втория период разликата скочи до 8 точки, но на моменти падна и до 1-2. В крайна сметка на почивката домакините бяха с 5 напред. Равностойна трета част запази преднината на словенците и въпреки че те не успяха да натрупат комфортен аванс, удържаха победата, без да дадат шанс на съперника за обрат.

Петима баскетболисти на победителите записаха двуцифрен актив. 21 точки и 8 борби регистрира Зоран Драгич, а 16 отбеляза Клемен Препелич. За Великобритания Даниъл Кларк беше най-резултатен с 24 точки.