Лукойл Академик загуби и втората си контрола в Румъния

11-09-2016 14:02

Българският шампион Лукойл Академик допусна втора загуба в турнира за Купата на Стяуа. След като изпусна домакина от Букурещ, вчера българите загубиха и от местния Крайова със 70-92.

Припомняме, че тимът на Тони Дечев бе без петима основни състезатели.

Крайова започна силно мача и още след първите пет минути на срещата поведе с 16-5, а след 10 минути игра румънците поведоха с над 20 точки. България тим успя да спечели втората четвърт с една точка, но на почивката Крайова отново водеше с 21 . През цялото второ полувреме разликата се задържа идентична и съперникът на българите стигна лесно до успеха.

Най-резултатен за българския тим бе капитанът Филип Виденов с 13 точки.  Денис Агре се включи с 12 точки и 9 борби, а 11 имаше Веселин Веселинов. Тимът на Тони Дечев бе съставен предимно от юноши на клуба.

Тагове: Лукойл Академик, Крайова