Академик Бултекс 99 удари Балкан в приятелски мач в Пловдив

15-09-2016 22:45 | botevgrad.com

Академик Бултекс 99 победи Балкан с 83-73 в контролна среща играна в зала "Строител" в Пловдив след обрат през второто полувреме. Това бе първа проверка преди новия сезон и за двата отбора. Следващият мач на пловдивчани ще бъде в понеделник срещу Черно море отново в Пловдив. Ботевградчани  организират турнир следващия уикенд за Купата на Ботевград.

Вицешампионите, които тази година са почти изцяло с нов състав, водеха след първото полувреме с 46–38. В началото на третата част обаче домакините направиха серия от 10–0, а "зелените" вкараха първия си кош след 4-тата минута и след половин час игра вече изоставаха с 54–58. Последната четвъртина също бе за Академик, който спечели и мача, след като през второто полувреме допусна едва 27 точки за ботевградчани.

За пловдивчани най-много точки отбеляза Джордан Семпъл – 19, а 18 вкара Оскар Белфийлд.

Най-резултатен за Балкан бе Ивко Ивков с 24 точки, по 12 вкараха Джейкъб Холмън и Колин Вос. За Балкан не играха двамата черногорци Михайло Секулович и Амин Хот заради леки здравословни проблеми.

Тагове: Академик Бултекс 99, Балкан