Лукойл Академик изпусна Партизан за една част

kkpartizan.rs
24-09-2016 15:01

Българският шампион Лукойл Академик отстъпи на Партизан в контролна среща играна пред близо 4 500 зрители в Белград. Тимът на Тони Дечев загуби с 61-79 от сръбския гранд като двубоят бе доста оспоран. Днес предстои българският тим да се изправи срещу Мега Лекс, който ще представи новата си селекция пред родна публика този мач.

Лукойл Академик започна много силно мача и контролираше играта в първата част, но във втората Партизан взе нещата в свои ръце и на почивката поведе с 4 точки при 43-39. След подновяване двата отбора играеха здраво в защита, а Лукойл се държеше близо до съперника. Тимът на Александър Джикич обаче изигра много силна последна част, която спечели с 23-12 и се поздрави с успеха.

Филип Виденов бе най-резултатен за Лукойл Академик с 11 точки, Стив Зак отбеляза 9, а по 7 добавиха Саша Загорац и Максим Корниенко.

Най-полезен за успеха на Партизан  бе новото попълнение американският гард Уилям Хътчър с 18 точки, а Ваня Маринкович отбеляза 14. Стефан Бирчевич вкара 11, а Джордже Майсторович отбеляза 10.

Това бе предпоследна контрола за „гробарите”, които днес ще играят срещу Спартак Суботица, а след нея тимът ще отпътува за Черна гора, където на 1-и октомври започва участието си в Адриатическа лига срещу местния Морнар Бар.

Тагове: Лукойл Академик, Партизан