Спартак Плевен обърна Академик Бултекс 99 и ще се бори за Купата

Официална фейсбук страница на Спартак Плевен
30-09-2016 21:46

Спартак Плевен е вторият финалист в турнира за Купата на Пловдив. Във втория мач от надпреварата тимът на Александър Дяковски победи домакина Академик Бултекс 99 с 80-64 след обрат през второто полувреме.  Утре на финал плевенчани ще срещнат Берое, който по-рано победи Пея.

Домакините започнаха по-добре мача с 13-6 като поведоха с двуцифрена преднина в началото. Плевенчани подобриха игра във втория период, а на почивката Академик водеше с 39-36. През второто полувреме Спартак контролираше темпото на терена и направи пълен обрат, за да стигне до успеха.

Мартин Маринов (5/10 от тройката) и Димитър Маринчешки бяха най-резултатни за успеха като отбелязаха по 23 точки. С дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби се включи Милован Савич.

За Академик Бултекс 99 новите попълнения в отбора бяха с водеща роля - над всички с 21 точки и 8 борби бе Джордан Семпъл, 13 точки отбеляза Джош Хендерсън, а 11 имаше Шакир Смит.