Дурчев започна сезона в Испания с победа

02-10-2016 12:02

Мартин Дурчев и неговият нов отбор Арабери започнаха с успех втора дивизия в Испания. Тимът на българина победи на старта Тау Кастело с 87-76 след по-силно второ полувреме. Следващия кръг тимът на Алваро.

Дурчев  започна като титуляр и бе на терена близо 11 минути, за които се включи с 5 точки като бе 1/2 от тройката и 2/2 от фаула.

Съперникът на Дурчев започна по-силно мача със серия 11-0 и контролираше играта в първата част, която спечели с 24-21. Арабери подобри играта си през втория период и на почивката поведе с 5 точки. След подновяване на играта Арабери продължи да диктува темпото и за първи път вдигна аванса си на 10 точки. Кастейо не се предаваше и след третия период свали до 4 при 59-63. Все пак до края тимът на Артуро Алварес удържа успеха.

Арабери доминираше сериозно под коша като овладя 24 борби повече – 42 срещу 18.

Тагове: Мартин Дурчев, Арабери