Дейвид Блат не даде шанс на Деян Иванов и Газиантеп

cumhuriyetpostasi.com
23-10-2016 14:10

Деян Иванов и неговият Газиантеп допуснаха тежка загуба в третия кръг на турското първенство. Отборът на българина загуби от водения от Дейвид Блат Дарюшафака с 56-81, след като изоставаше през целия мач. Така до момента тимът на варненецът е с три поражения и в следващия кръг има още едно един труден мач срещу Галатасарай , докато съперникът им е с 2-1 и гостува на Трабзонспор.

Иванов започна като титуляр и се включи много силно  в мача с 12 точки и 8 борби като бе 2/6 от средно разстояние, 1/2 от тройката и 5/6 от фаула за 23 минути в игра.

Още в първата част Дарюшафака започна силно с 19-9 и поведе значително в резултата на почивката с 10 точки. След подновяване на играта нищо не се промени като авансът на домакините нарастваше, а тимът на Деян Иванов успя да спечели само последния период.

В основата за успеха на Дарюшафака бе с 16 точки бе Уил Клайбърн, а 13 отбеляза турският национал Огуз Саваш.

Тагове: Дарюшафака, Дейвид Блат, Газиантеп, Деян Иванов