Нефтохимик тръгна трудно, но би убедително Септември

23-10-2016 17:40

Нефтохимик 2010 тръгна с победа през новия сезон в женското ни първенство. Бургазлийки приеха пред своя публика Септември 97 и спечелиха с резултат 92-58. Домакините имаха лошо начало, но към края на първата част се разиграха и след това нямаха проблеми. В следващия кръг септемврийки ще приемат Хасково 2012, а бургазлийки гостуват на Берое Стара Загора.

До средата на първата част гостите дръпнаха с 10-5, след което продължиха да водят известно време. В последните й две минути домакините завършихъа със серия от 9-2 и така взе аванс. След начало от 13-2 на втората четвърт той се увеличи до 17 точки и остана такъв до почивката. На практика интригата бе приключила още тук, а през второто полувреме Нефтохимик увеличи с още разликата си.

Най-резултатна за успеха стана Анита Браун, която завърши с 24 точки, а добави и 9 борби, 7 отнети топки, но и 7 грешки в актива си. По 19 точки пък имаха Габриела Костова и Кристейша Уолтър, която хвана и 14 борби.

За младия отбор на гостите от София с 13 точки и 7 борби завърши Евгения Нацкина. Капитанката Ивона Илиева имаше 10 точки, 7 асистенции, но и 9 грешка, а пък Александра Петрова се включи с 9 точки и 7 борби.