Левски 2014 спечели дербито на Запад, Рилски без проблем срещу Видабаскет

Александър Милов бе в основата за успеха на Левски с 34 точки и общо 6 тройки
23-10-2016 20:52

Шампионите от Левски 2014 – 2 започнаха с успех защитата на титлата си в А група. В дербито от първи кръг на Запад тимът на Мануел Марков надигра Чавдар Троян със 79-74 , след доста оспорван мач, игран в зала „Триадица“. Александър Милов бе в основата за успеха с 34 точки, от които 6 тройки. Троян бе с доста променен състав, а сред  новите имена в тима личеше това на гарда  Цветослав Острев, който миналия сезон игра в Балкан, но сега ще играе за родния си отбор. BGbasket.com и sportmedia.tv излъчиха мача на живо като запис може да гледате по-късно. В следващия кръг Чавдар приема у дома Рилски спортист, а „сините“ гостуват на Академик София.

Двубоят в зала „Триадица“ започна оспорвано, но след добра серия във втория период Чавдар Троян се късна с 10 точки напред. Левски обаче затегна защита и отвърна със серия 13-2, за да изравни резултата на почивката. Тимът на Мануел Марков започна по-силно второто полувреме с  доста точна стрелба от тройката и запази дълго аванс. Две минути преди края на частта Чавдар отново обърна нещата в своя полза, но след третия период резултатът отново бе изравнен. Оспорвана се запази и последната част, но Левски поддържаше лек аванс. Чавдар допусна доста слабости в защита и позволи на домакините да отбележат цели 6 тройки в последния период. Две минути преди края Левски се откъсна за първи път със 7 напред при 70-64. В последните секунди тимът на Лъчезар Диков направи опит да свали отново до три, но Левски удържа успеха до края.

Страхотен мач за Левски 2014 -2 направи Александър Милов, който наниза 34 точки. Ангел Пейчинов завърши с 18 точки и 9 борби, а по 11 имаха Иван Алипиев и Лъчезар Димитров.

Иван Тилев бе най-резултатен за Чавдар Троян с 15 точки, Любомир Лилов отбеляза 11, а с 10 завърши Ивайло Вучков.

Рилски спортист -2 започна също с успех Западната А група. Тимът на Даниел Клечков надигра убедително Видабаскет със 77-65 след като водеше през целия мач. В следващия кръг Рилецо гостува на Чавдар, а видинчани приемат ЦСКА. Самоковци започнаха силно мача кат още в първия период поведоха с 15-2 и направиха сериозна разлика. Последва нова силна част за домакините, които покачиха преднината си на цели 30 точки на полувремето. След почивката видинчани подобриха значително играта си и свалиха изоставането. Разликата обаче бе доста голяма и до края Рилецо удържа успеха.

Адриян Секулов направи много силен мач с 22 точки и 7 борби. Даниел Христов направи дабъл-дабъл с 16 точки и 11 борби, а с 13 точки завърши Цветомир Акимов.

За Видабаскет над всички с 23 точки и 8 борби бе Радослав Колев. Юлиян Цветанов реализира 12, а капитанът Теодор Киров се включи с 9 точки, 8 асистенции и 5 борби.