Девойките на Балкан и Рилски спортист с победи в женската А група

(сн. BGbasket.com)
23-10-2016 19:36

Отборите за девойки до 19 години на Балкан и Рилски спортист записаха победи в мачовете си от първия кръг на женската А група. Те победиха други два девически отбора - съответно Монтана 2003 и Тони 7.

Отборът на Балкан се наложи над Монтана 2003 с 69-53 като гост след страхотна трета четвърт. Съперниците бяха равностойни до почивката, но след нея гостите се откъснаха със 17 точки напред и запазиха стабилната разлика до края.

Клаудия Пенкова беше много близо до трипъл дабъл за победителките, завършвайки с 27 точки, 10 отнети топки и 9 асистенции. Трипъл дабъл обаче направи Карина Константинова, която записа 16 точки, 12 борби и 12 асистенции, като добави и 6 отнети топки. С 14 точки и 11 борби се включи Преслава Колева. За Монтана 14 точки и 7 борби регистрира Михаела Кашанова, а с по 11 точки и борби се отчете Йоана Младенова.

В другия мач от днес Рилски спортист се наложи категорично над Тони 7 с резултат 65-39 като домакин в „Арена Самоков”. Самоковки натрупаха голяма разлика още в началото, но до почивката Тони 7 успя да се задържи в мача и да се приближи само на 4 точки. През третия период Рилски допусна само 2 точки в коша си и отново дръпна далеч напред, а до края направи разликата категорична.

Никол Николова записа 13 точки, 7 отнети топки и 6 асистенции за победата на отбора си, а 12 точки и 8 борби регистрира Христиана Гелова. За Тони 7 Михаела Петрова завърши с 15 точки и 6 асистенции, 12 отбеляза Пламена Кенарева, а 10, 16 борби и 6 отнети топки добави Моника Недялкова.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МОНТАНА 2003 (19) - БАЛКАН (19)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА РИЛСКИ СПОРТИСТ (19) - ТОНИ 7 (19)