Илиан Евтимов и Шоле се изкачиха до четвърта позиция

25-10-2016 10:02

Илиан Евтимов и Шоле постигнаха трета поредна в последния кръг на френската Про А. Тимът на българина надигра силния тим на Париж Льовалоа с 95-87 след много силна трета част и така се изкачиха до четвърто място с още четири отбора. До момента и дават отбора са с актив 3-2. В следващия кръг тимът на българина среща бившият си отбор, в който игра 5 години, Елан Шалон, а съперникът Шалон Реймс.

Илиан Евтимов започна като титуляр и допринесе с 12 точки, 5 борби и 1 асистенция за 25 минути в игра.

На почивката Парис водеше с 2 точки , но Шоле и Евтимов изиграха много силна трета четвърт, в която обърнаха изцяло нещата в своя полза и до края удържаха победата. Шоле имаше страхотен процент при стрелбата от фаула – 19/21 ( 90%) и 11 борби повече в нападение.

Най-полезен за успеха на Шоле, воден от Филип Хърв, бе пуерториканският гард Анхел Родригес наниза 19 точки, а 207-сантиметровият център Джери Боутсийл имаше 12 точки, 8 борби и 4 асистенции.

Тагове: Илиан Евтимов, Шоле