Яка Блажич нокаутира Реал Мадрид (видео)

(сн. euroleague.net)
26-10-2016 10:26

Баскония нанесе първа загуба на Реал Мадрид за сезона. Това стана в испанската столица, където гостите спечелиха с 91-87 в третия кръг на Евролигата.

В герой за успеха се превърна словенецът Яка Блажич, който завърши с 21 точки. освен това той отбеляза важна тройка при 10 секунди до края, която реши мача.

Иначе Баскония тръгна силно и поведе със 17 точки във втората част. До почивката Реал намали до 11, а в края на третата част и до 1. В последната домакините не само поведоха, а дори отвориха разлика от 8 точки, но гостите се върнаха в мача. И все пак Реал излезе с точка напред, но важен кош на Адам Ханга, а след това и тройката на Блажич прекършиха "белите".

Йоханес Войтман направи дабъл-дабъл за победата с 18 точки и 11 борби, а Торнике Шенгелия се включи с 14 точки. За домакините Густаво Айон наниза 16 точки, а с 15 приключи 17-годишният Лука Дончич.