42 точки на Семпъл поразиха Спартак въпреки 37 на Савич

26-11-2016 19:59

Академик Бултекс 99 записа нов успех в първенството. Пловдивчани посрещнаха Спартак Плевен и след силна последна четвърт спечели с 95-82. Преди нея домакините изоставаха, но с много добро нападение и силни прояви в защита те не само обърнаха съперника, а и спечелиха със сериозна преднина. След този резултат Академик вече е с баланс 4-2 и дели третото място, докато спартаклии имат 2-4 и са седми. Следващата седмица пловдивчани ще гостуват на Берое, а Спартак приема Балкан.

След равностойна първа част Академик направи серия от 9-0 малко след началото на втората за аванс от 10 точки. След това пловдивчани водеха в резултата, но гостите съумяха да се доближат и на почивката разликата бе само 4.

Със серия от 9-3 след средата на третата четвърт гостите се откъснаха със 7 точки напред. Те имаха аванс до края й, който обаче дойде при само 2 и всичко остана да се решава в последните минути. Серия от 10-0 отново изведе домакините напред и малко преди средата на четвъртата част поведоха с 6 точки. При разлика от 5 плевенчани откраднаха топката, но пропуснаха възможност да намалят още, а след 7-0 Академик реши крайния изход.

Пореден страхотен мач за победителите изигра Джордан Семпъл, който само за 30 минути завърши с цели 42 точки плюс 11 борби и 4 асистенции. Оскар Белфийлд се включи със 17 точки и 7 асистенции, а Шакир Смит имаше 12 точки.

Много силно за гостите пък се представи Милован Савич, който опонираше достойно на Семпъл и приключи с 37 точки, 17 борби и 7 асистенции. Константин Коев се отчете с 14 точки и 7 борби, а Александър Груев и Димитър Маринчешки вкараха по 13 точки.