Три поред за Делфин в източната А група

Страхотен мач за Манол Тончев
01-12-2016 09:44

Вчера Делфин записа третата си поредна победа в източния регион на мъжката А група. В отложен мач от програмата за третия кръг отборът надви Дунав Русе с 92-67 като домакин. Така до момента бургазлии са с по 3 победи и загуби и са четвърти във временното класиране, а русенци са пети с 2-4. В кръга тази седмица Делфин посреща ИУ, а Дунав Русе гостува на другия бургаски отбор – Черноморец.

Отборите спечелиха пое една част през първото полувреме и на почивката разликата беше само точка в полза на домакините. Те обаче вдигнаха темпото през второто полувреме и бързо натрупаха преднина, за да направят победата си категорична.

Манол Тончев наниза 35 точки и добави 12 борби за победителите, а 26 плюс 13 добави Андрей Илиев. За Дунав Николай Титков записа 28 точки, 7 асистенции и 6 борби, а 10 точки и 6 борби регистрира Денис Титов.