Чикаго не прости на шампиона (видео)

(USA Today)
03-12-2016 09:57

Чикаго Булс победи шампиона Кливланд Кавалиърс като домакин с резултат 111-105 след трипъл дабъл на Ражон Рондо и силен мач на Джими Бътлър. Биковете вече имат 11 победи и 7 загуби и са трети в източната конференция, а Кавалерите остават първи с 13-5.

След равностойно първо полувреме, в което отборите спечелиха по една част, разликата на почивката беше точка за Кливланд. Третата част беше много силна за Чикаго и в нея отборът поведе с 8, като не загуби преднината си до края победи шампиона.

Джими Бътлър записа 26 точки, 8 борби и 6 асистенции, 24 наниза Дуейн Уейд, 23 – Тадж Гибсън, а 15 точки, 12 асистенции и 4 борби за трипъл дабъл добави Ражон Рондо.

За Кливланд ЛеБрон Джеймс вкара 27 плюс 13 асистенции, а с 20 точки, 8 асистенции и 6 борби завърши Кайри Ървинг.

Тагове: Чикаго, Кливланд, НБА