Берое удържа Академик и излезе еднолично втори

03-12-2016 20:09

Берое излезе еднолично втори в класирането на НБЛ след домакинска победа срещу Академик Бултекс 99 с 82-75. Старозагорци водиха през пълните 40 минути на срещата и въпреки че в края съперникът свали разликата само до 4 точки, удържа победата. След края на мачовете от кръга Берое има 5 победи и 2 загуби и единствено лидерът Лукойл Академик е пред него в класирането, а зад него има два отбора с по 4 победи и 3 загуби – днешният му съперник Академик Бултекс 99 и Рилски спортист. В следващия кръг Берое гостува на Балкан, а Академик посреща Рилски спортист в директен мач за третата позиция.

Мачът започна със серия от 13-3 за домакините и те успяха да запазят комфортен аванс до края на първата част за 28-16. Разликата скочи до 17 точки, но на почивката гостите я намалиха до 10. Берое продължи да контролира играта след почивката и след 30 минути таблото показваше 66-55. Разликата остана стабилна, но в последните минути Академик направи серия от 14-2 и се приближи само на 4 точки. Оставащите по-малко от 30 секунди обаче не бяха достатъчни за обрат.

По 18 точки за победителите записаха Шейн Гибсън (6 борби) и Арън Джоунс (11 борби). С 13 точки (3 тройки) от пейката се включи Тихомир Желев.

За Академик с по 14 завършиха Станислав Ваклинов (6 борби), Джордан Семпъл (7 борби) и Оскар Белфийлд (7 борби, 5 асистенции). 13 вкара Шакир Смит.