Спартак не се даде на Балкан след 26/27 от фаула

03-12-2016 20:12

Спартак Плевен постигна трета победа в НБЛ. Тимът на Александър Дяковски надигра Балкан с 88-83, след много оспорван мач и така и спря серията на съперника от три поредни победи. До момента двама отбора се изравняват в класирането с актив 3-4. В следващия кръг Спартак  гостува на Черно море Тича, а Балкан приема Берое.

Спартак Плевен започна по-силно мача, но ботевградчани завършиха първия период с 6-0 и обърнаха. Много оспорвана се запази втората четвърт, а на почивката домакините имаха лек аванс. През второто полувреме домакините от Плевен тотално контролираха срещата, след като водеха почти през цялото време с двуцифрен аванс. Ботевградчани свалиха пасив до 2 точки 51 секунди преди края. Последва тройка на Мартин Маринов, който вдигна преднината на своите, но и неговият бивш съотборник Станимир Маринов отвърна с тройка за 80-84. 14 секунди преди края гостите от Ботевград свалиха до една при 83-84 след нова тройка на Станимир Маринов. До края обаче домакините удържаха успеха.

Плевенчани показаха много точен мерник от фаула, където бяха 26/27 (96) и това им донесе победата в края. Съперникът също стреля добре и бе 16/20 (80%). Домакините допуснаха цели 20 грешки - 11 повече от съперника, но това не им попречи да спечелят.

Милован Савич бе най-резултатен за успеха с 20 точки и 7 борби, а 16 точки и 8 асистенции имаше капитанът Александър Груев. Димитър Маринчешки реализира 15, Мартин Маринов се включи с 12, а 11 реализира Константин Коев.

За Балкан най-полезен с 28 точки и 5 борби бе Станимир Маринов. Михайло Секулович се включи с 19 точки и 7 борби, а 15 реализира Амин Хот.