Айзея Томас няма спиране (видео)

AP photo
04-12-2016 10:27

Айзея Томас отбеляза 12 поредни точки в последния период и изравни своя рекорд с 37 точки,а неговият Бостън победи Филаделфия със 107-106 и нанесе шеста поредна загуба на своя съперник. Така до момента Келтите са 12-8, а Филаделфия е едва 4-16.

Ейвъри Брадли наниза 20 точки за Келтите, които спечелиха своя девети пореден успех срещу Филаделфия. Ал Хорфърд имаше 11, а 10 точки отбеляза Джо Краудър.

За Филаделфия новобранецът Дарио Шарич изравни своя личен рекорд и направи дабъл-дабъл с 21 точки и 12 борби, а лидерът на Фили по резултатност Джоел Ембийд пропусна седми мач на своите. 18 отбеляза Ерсан Илясова, а по 15 отбелязаха центърът Джалил Окафор и Серхио Родриге, а 13 имаше Джералд Хендерсън. С 10 остана Ник Стаускас.

Томас наниза 6 поредни точки, за да дръпне Бостън напред при 98-91 3 минути преди края. Филаделфия отвърна със 7 поред, за да свали пасив до 2 минута преди края при 98-100. В този момент Айзея бе блокиран, а Шарич изравни за 100-100 34 секунди преди края. Последва таймаут,с лед който Айзея Томас вкара за 102-100. 76-ърс пропусна в следващата атака, а Брадли бе фаулиран и вкара единия за 103-100. Шарич пропусна тройка, а Маркъс Смарт бе фаулиран и вкара няколко фаула, но Бостън удържа успеха до край.

Тагове: Бостън, Филаделфия