Славия и Балкан с шести победи в женската А група

04-12-2016 12:11

Славия и Балкан записаха шестите си победи в женската А група във вчерашния кръг и делят първото място във временното класиране, след като имат само по една загуба. Трети е Черно море Одесос с 5-1, след като вчера записа пети пореден успех. Рилски спортист е с 4-3, а единствените отбори, които не играят с девойки в първенството – НСА и Берое Стара Загора -2 са с по 4-3. След тях е Левски с 3-4, следван от Асеновец 2005 с 1-6 и двата отбора без победа и с по 6 поражения Монтана 2003 и Тони 7.

В най-интересния мач от вчерашния кръг Берое Стара Загора -2 обърна Рилски спортист в края, побеждавайки с 81-80. Самоковки водиха цял мач и 3 минути преди края имаха аванс от 9 точки. Серия от 14-4 обаче донесе победата на Берое. Шест баскетболистки на победителките записаха двуцифрен актив, като 18 точки наниза Гергана Христова, а 14 и 12 борби – Вили Крачолова. За Рилски Никол Николова записа 22 плюс 8 борби, 7 асистенции и 7 отнети топки, а 14 отбеляза Християна Гелова.

Шестата победа на Славия дойде срещу НСА с 80-62. Славистките спечелиха убедително втората и третата част, а в първата и четвъртата отборите бяха наравно. Най-резултатна със 17 точки за победителките беше Виктория Иванова, а по 16 точки отбелязаха Антония Филипова (12 борби) и Елена Димова (10 борби). За НСА Мария Светославова регистрира 25 точки и 14 борби, а 15 отбеляза Силвия Колева.

Балкан позволи на Асеновец 2005 да му поведе с 11 точки на почивката, но през второто полувреме се върна в мача и след общ резултат за последните две части 41-18 стигна до шестата си победа с 66-54. Клаудия Пенкова наниза 33 точки за успеха на отбора си, 20 и 13 борби записа Преслава Колева, а с 10 точки, 14 борби и 7 асистенции завърши Карина Константинова. За Асеновец по 10 точки отбелязаха Петя Аргирова (8 борби), Валентина Варамезова (7 борби) и Елеонора Митева.

Левски победи категорично Тони 7 със 70-41 като домакин, след като увеличаваше разликата методично през целия мач. Деляна Антонова вкара 15 точки и хвана 9 борби за победителките, 14 плюс 6 асистенции добави Валерия Маринова, а Анна Раденкова завърши с 13 точки и 8 борби. За Тони 7 16 точки реализира Весела Тачева.

Черно море Одесос и Монтана 2003 си размениха по едно силно полувреме, а в крайна сметка варненки се наложиха със 77-65. Монтанки имаха аванс от 5 точки на почивката, но домакините спечелиха третата част с 10 разлика, за да излязат на свой ред с 5 напред. След като спечелиха и последната част, те взеха мача. Юлияна Вълчева записа огромен дабъл дабъл от 30 точки и 24 борби, а с постижение 20-20 завърши и друга баскетболистка на отбора – Валентина Христова, която записа 24 точки и 20 борби. За Монтана 26 точки вкара Кристин Костадинова, а с 12 и 7 борби се отчете Йоана Младенова.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛЕВСКИ (19) - ТОНИ 7 (19)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА АСЕНОВЕЦ 2005 (19) - БАЛКАН (19)